Zümrüdüanka Dergisi Yazarları

Zümrüdüanka Dergisi, Simurg Derneği çatısı altında aylık olarak çıkarılan ve üyelerinin yazınsal gelişimini destekleyen bir e-dergi projesidir.


Alperen Onatkan Yılmaz


Boğaziçi Üniversitesi’nde Tarih bölümü öğrencisi. Okumayı, gezmeyi ve dinlenebilecek her şeyi dinlemeyi çok sever. Tarih muhabbetleri yaparak kafa şişirmek en büyük hobilerinden. Bütün dünyayı gezmek isteyen, insanları dinlemeyi seven, sergiden sergiye ve tiyatrodan tiyatroya koşan ama koşamazsa da Kadıköy vapuruyla giden birisi. Akademisyen olmak isteyen yazarımızı tarih ve sanat dallarında yazarken bulabilirsiniz.
Yazdığı Yazıları Gör

Berk Can


İstanbul Arel Üniversitesinde Moleküler Biyoloji ve Genetik öğrencisi. Edebiyattan ve hayata dair okuma yapmaktan oldukça keyif alan birisi. Kort tenisi ve voleybol oynamayı seven ve hayata dair heyecanı sürekli artan birisi. Hayatının merkezine sevme duygusunu koymuş ve etrafında şekillenmiş kimse. Bu kısacık ömrü devre mükafat etmemek için elinden geleni yapan biri. İleride devrin adamı olmak istemiyor.
Yazdığı Yazıları Gör

Ceren Ovacık


Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım öğrencisi. Farklılıkları ve zıtlıkları seven, duygularını çizgilere, boyalara, adımlara yansıtan Ceren tam bir yengeç burcu! Dergimizin kapak tasarımlarında ve bi'kaç cümlesinde ondan izler görebilirsiniz. Geri dönüş ve eleştirilerinizi dinlemekten zevk alacağına biz eminiz! Keyifli okumalaar
Yazdığı Yazıları Gör

Ceren Özcan


Kendisini bildiğinden beri konuşan, şimdilerde ise Türk-Alman Üniversitesi'nde hukuk okuyan küçük bir papatya. Ancak sizin bildiğiniz papatyalardan değil! Bazen bir şiir ile, bazen bir makale ile, bazen ise bir hikaye ile tüm papatyaları kuvvetlendirmek isteyen bir papatya. Herkes papatyaları kırılgan sansa da yazarımız onları savaşçı ruhlu çiçekler olarak tanımlıyor. Çünkü papatyalar siyahlaşan dünyada sarı haleler eşliğinde bembeyaz dimdik dururlar.
Yazdığı Yazıları Gör

Enes Karahançer


Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği okuyor. İnsanların önemli bir sorununa çözüm bulan teknoloji tabanlı bir start-up kurmayı hedefliyor. Gezerek keşfetmeyi, yemek kültürünü daha da geliştirmeyi ve teknoloji trendlerini takip etmeyi oldukça önemsiyor. Girişimci ruhlu yazarımız teknoloji alanında yazılar kaleme alacak.
Yazdığı Yazıları Gör

Esra Özaltın


Farklı ülkelerde proje avına çıkmış bir moleküler biyolog. Son çalıştığı proje sonrasında virüslerin dünyasına hayran olmuş ve şu an iyi bir virolog olma yolunda ilerliyor. Bilimin her halini çok seviyor. Soru sormak ve beyin fırtınası yapmak en çok keyif aldığı faaliyetlerden... Çalıştığı her ülkede öğrendiği kültürel ve tarihi bilgilerle bilimi harmanlayıp kendine has bir yazı stili oluşturmayı hedefliyor. Bilimsel, tarihi ve edebi alanların birbirleri arasındaki köprüleri keşfetmek üzere çıktığı bu yolda, bol bol hayal kuracağı, daha birçok ülkede yeni projeler kovalayacağı ve tüm bunları sizlerle bir nebze paylaşacağı için oldukça heyecanlı!
Yazdığı Yazıları Gör

Fatih Uyar


Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler öğrencisi. Kendini geliştirme ve fotoğrafçılık meraklısı. Keşke dünyayı biraz daha gezse. Otantikliği çok önemseyip sorgulamanın şart olduğunu düşünür hep. Sosyal bilimler ve edebiyat sevdalısı olup sinema, felsefe ve klasik müziğin kesişimine bayıldığını yazılarında da görebilirsiniz.
Yazdığı Yazıları Gör

Furkan Çankırı


Boğaziçi Üniversitesi'nde Eğitim Bilimci olma yolunda. Münazara, psikoloji ve film okumalarıyla hemhal biri. Dünya vatandaşlığı hayali gütse de fazlasıyla Çanakkale sevdalısı. Biraz hayatı anlama çabası, biraz beşerî kültür, biraz okudukları ve izledikleri, biraz da ne yaşıyorsa işte. Peki ya anlatmasa? Öylesini hiç sevmedi.
Yazdığı Yazıları Gör

İlayda Küçükafacan


Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği “öğren”cisi olan İlayda, iflah olmaz bir meraklı ve maceraperesttir. Yeni bir şey öğrendiği zaman verdiği tepkiler ve mutluluk enerjisi korkutucu seviyede olabilir. Kitapların ve insanların birer zaman makinesi olduğuna ve okuyup dinledikçe hayatını uzatabileceğine inanır. Kendisine kolaylıkla bibliyofil denebilir ve özellikle alegorik eserlere düşkündür. Değer yaratmanın ve hayatlara dokunmanın hayatın amacı olduğunu düşünür. Bu sebeple kendisini sürekli bir şeylerle uğraşırken bulabilirsiniz. Yazıları çok bilmiş gelebilir ama aslında sadece “kendi dünyası”nı tasvir etmektedir.
Yazdığı Yazıları Gör

İrfan Kemal Özer


Kadıköy Anadolu Lisesi'nde son sınıf öğrencisi. Dergi ekibinin kendisinin potansiyelini bilmesi sebebiyle zorla yazar olarak tutuluyor. Kendisinin gevşekliği oldukça zeki yaklaşımlar doğuruyor. Moda Sahil'de buluşmanızda yarar var.
Yazdığı Yazıları Gör

Gülden Özbek


Eğitim hayatında yaşadığı zorlukların, imkansızlıkların ve yönlendirilememenin boşluğunu aynı çevrede yaşayan neslin de karşılaşmaması için kendi memleketinde iş hayatına atılan, gençlere, gençliğe, öğretmeye ve öğrenmeye aşık bir öğretmen. Yeni nesle sorgulamayı ve düşünmeyi öğretmek onun için bir tutku. Hiç boş durmayan felsefenin hakkını vermeye çalışan bir düşüncesever. Onu sürekli gülümserken görebilirsiniz. Hayata karşı duruşunu gülümseyerek koruduğunu söylüyor. Görünüş ve gerçeklik ayrımını görmenizin çokça mümkün olduğu biri, ne kadar makul ve ne kadar sakinse bir o kadar enerjik ve çılgın taraflarını görmeniz de mümkün.
Yazdığı Yazıları Gör

Mehmet Antep


İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi eğitimi almakta. Okumayı, hayal edip gerçekleştirmeyi, yazmayı ve tiyatroyu çok seviyor. Ömrü boyunca mutlu olduğu hayalleri için yaşamaktan, varlığımızın sebebi insan mutluluğuna ulaşmak ve insanları ulaştırmaktan mutlu olacak. Tiyatro hayalini, çıkardığı dergisinde akademi kurmayı ve çocuklardan, umutlara ulaşmayı hedefliyor. Filmler, oyunlar, kitaplar ve bir trende dünya gezmek mutluluğu nitelendiriyor. Sevginin, aşkın gücüne inanıyor.
Yazdığı Yazıları Gör

Mina Çekin


Mina Çekin, taze bir psikoloji bölümü mezunudur. Deneysel psikolog olmak, arzu ettiği kariyer hedefi ve keyif aldığı meslek kimliğidir. Kendi alanı dışında İlgi alanları edebiyat, sanat ve uzaydır. Özellikle de distopik eserler dikkatini çekmektedir. Küçüklüğünden beri bir kenarlara yazmış, üniversitede bülten çıkarmakla ilgilenmiş ve son olarak da Zümrüdüanka Dergisi'nde yazarlık yapmaktadır. Yazının, kişinin ifadesinde bir iletişim kanalı olduğunu düşünmektedir. Onu daha çok aktarım odaklı serbest yazılar yazarken görmeniz oldukça mümkün.
Yazdığı Yazıları Gör

Muhammed Akaca


İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi öğrencisi. Kitap okumak ve dünyayı gezmek hobileri arasında değil, öğrendiği şeylerin çoğunu tecrübe ederek öğrenmiştir hayatta. Beşiktaş ve Liverpool taraftarıdır ve bu konuda espri kaldırabildiğini iddia eder. Sanatın ve sporun pek çok dalına ilgi duymakla beraber, İtalyan kültürüne de çok meraklıdır. Hayata dair beklentisi öncelikle keyif almak olan Muhammed, içimizdeki İrlandalı olduğunu söylemektedir. Arrivederci!!!
Yazdığı Yazıları Gör

M. Haluk Ovacık


Şu an İstanbul Üniversitesi'nde eğitim görmektedir. Hayallerini gerçekleştirmek için arkadaşlarının ideallerinin bir parçası olmaya özen gösterir. Tiyatro ve sinemayı takip etmek en sevdiği aktivitelerdir. Hedefi, sevdiği alanlarda yetkin bir birey olmaktır. Kendisini SİMURG'u anlatırken ve toplumsal analizler üzerinden tavsiyeler verirken bulabilirsiniz.
Yazdığı Yazıları Gör

Pınar Dereli


Marmara Üniversitesi’nde Gazetecilik okuyan Pınar için kalem ve kâğıt asla vazgeçemeyeceği derin bir tutkunun olmazsa olmazları; sanata düşkün, hareketli, enerjisi yüksek biri. Enteresan düşüncelerle aklı hep meşgul. Yeni yerler görmek, gezmek, keşfetmek heyecanı ile dolu. Sohbet etmekten zevk alan, umudun insanı ayakta tuttuğuna inanan ve o da umuda sarılan biri. Fazlaca kitaplarda, birazcık şarkılarda, pek az da hayatta yaşayan biri.
Yazdığı Yazıları Gör

Ruveyda Önder


Uludağ Üniversitesi Hukuk bölümü öğrencisi. Kitaplarla arası oldukça iyi buna binaen yazmak en büyük hobileri arasında. Arkadaşları kendisini cesur, neşeli ve dobra olarak tanımlıyor. Yeni şeyler tanımaktan/öğrenmekten ve kış sporlarından hoşlanıyor. Amatör olarak da çello ile ilgileniyor. Hedefi ilerde birilerinin hayatına etkili dokunuşlarda bulunmak, hayali ise dünyayı gezmek.
Yazdığı Yazıları Gör

Sena Sarıvaz


Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi öğrencisi olan Sena; evrenle konuşmayı, insanların özünü keşfetmeyi, hayvanları sevmeyi, kurulmuş oyunları bozmayı, doğru ile yanlışı kimsenin canını yakmadan ayırt edebilmeyi en temel amaçları arasına koyup umduğu yoldan gidebilmeyi arzuluyor. Tüm bunların yanına mesleki başarılarını da ekleyip kendini reel hayatta var etmek için uğraşıyor. Hayatta bulduğu her şeye bir soru işareti ile tutunuyor. Soran, merak eden, irdeleyen ve bundan hiç bıkmayan karakterini anlamak için uğraşırken her gün kendi ile yeniden tanışıyor. En büyük motivasyonu ise vazgeçmemek olduğu için onunla sohbet ederken pes etmeniz işten bile değil.
Yazdığı Yazıları Gör