Zümrüdüanka Dergisi Yönetim Ekibi


Rüveyda Önder

Genel Yayın Yönetmeni


Uludağ Üniversitesi

Fatih Uyar

Editör


Boğaziçi Üniversitesi

Gökçe Elsine Uygun

Görüntü Yönetmeni


Kocaeli Üniversitesi

Pınar Dereli

Sosyal Medya Sorumlusu


Marmara Üniversitesi

Biz Kimiz?

Zümrüdüanka Dergisi, Simurg Derneği bünyesinde aylık olarak çıkan bir internet dergisidir. Yayın hayatına 2018 Nisan'da başlamıştır. Gençlerin yazınsal ve entelektüel gelişimini ifade özgürlüğü ile destekler.


Vizyonumuz

Simurg Derneği; hür ve özgün iradeyle insanlığın varoluşunu anlamlandırmayı, toplumdaki sosyal sorumluluk bilincini canlandırarak geleceğin gidişatına olumlu katkıda bulunmayı ve gençlerin içindeki potansiyeli açığa çıkarmayı hedefler.

Misyonumuz

Sorgulayan ve üreten bir nesil yetiştirip özgün bir toplum yaratmak,
İdealleriyle geleceğe yön verecek gençlere liderlik vasfı kazandırmak,
Mücadele ruhuyla karşılaştığı tüm sorunları çözüme kavuşturmak,
Uyum içerisinde çalışarak kolektif başarıyı ön plana çıkarmak,
Realist düşünce yapısıyla bireylerin farkındalık seviyesini arttırmak,
Gençlerin toplumda hür ve etkili bir şekilde kendilerini ifade etmesini sağlayacak kişisel gelişim ortamını oluşturmaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

1Nasıl konuk yazar olabilirim?
Dergimiz bünyesinde yalnızca Simurg Derneği üyeleri ana yazar profiline sahiptirler. Ancak başta gençler olmak üzere tüm 16 yaş üstü yazısını yollamak isteyenler yazılarını yayınlatmak üzere zumruduanka@simurgdernegi.org.tr adresine dosya olarak iletebilirler. Onaylanan yazıların yayın tarihi için eser sahibine dönütte bulunulur.
2Zümrüdüanka Dergisi neden kuruldu?
Simurg Derneği üye profili gereği çok renkli ve çok seslidir. Çeşitli okul ve ilgi alanlarından bireyler ortak bir idealde buluşmaktadır. Birbirimizin fikir ve duygu dünyalarından beslenecek entelektüel bir gelişimi amaçladık. Burada da Zümrüdüanka Dergisi doğdu.
3Logonuzdaki 'Isırılmış Elma'nın anlamı nedir?
Isırılmış Elma imgesi Franz Kafka'nın sıkça kullandığı bir metafordur. İnsan hayatındaki yükü temsil etmektedir. Acıların, umutların, yaşanmışlıkların ve dışlanmışlıkların tüm ağırlığını sırtımızda taşıyarak yaşama devam ettiğimizi anlatır. Kafka, yaşamın altında ezildikçe kalemine sarılır. Bizler de hayatı ve hayata dair anlamları farklı perspektiflerden yorumlarken Zümrüdüanka Dergisi çatısı altında kalemimize sarılmaktayız.
4Dergiyi nereden satın alabilirim ve abonelik sistemi var mıdır?
Zümrüdüanka Dergisi matbu yayın yapmamaktadır. Aylık olarak e-dergi formatında www.zumruduankadergisi.org adresinde yayınlanır. Her ayın 3'ünde yeni yazılarımıza erişebilirsin ve bizleri sosyal medya adreslerimizden takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsin. Ayrıca Simurg Derneği internet sitesi üzerinden aylık bültenimize abone olabilirsin.
5Yazarlar ve dergi ekibi ile nasıl iletişim kurabilirim?
Soru ve görüşlerini zumruduanka@simurgdernegi.org.tr e-posta adresi üzerinden bize iletebilirsin. Ayrıca yazarlarımıza profillerinde yer alan sosyal medya adresleri üzerinden ulaşabilirsin.
6Nasıl Simurg Derneği üyesi olabilirim?
Simurg Derneği'ne 16-24 yaş arasındaki gençler üyelik başvurusunda bulunabilirler. Her sene Ekim ayında Simurg Derneği internet sitesi üzerinden üyelik başvuruları açılmaktadır. Üye alımları yılda bir kez gerçekleşir.