Sudan Çıkmış Balıklar yahut Elveda
Ekim 3, 2023
Garip Olanın Hayatımdaki Yeri
Ekim 3, 2023

Tembellik Zamanı 

24 Eylül 2023. Dergiye yazı yollamak için ertesi gün son gün olacak. Bu ay nasıl geçti, anlamadım. İlk iki hafta epey hızlı ilerlerken şu 18-24 Eylül haftası bir aya bedeldi. Ne az ne fazla. Şimdi görüyorum ki 24’üne gelmişiz bile. Geç göndermek, geçe kalmak da istemiyorum. Bu aralar çok bir şey yapasım da gelmiyor ama hayatı idame ettirmek için yaptığım bazı şeyleri sürdürmeye gayret ediyorum. Dergide yazmak da onlardan biri. Hazır hatırlatılmışken elimi çabuk tutup yazayım dedim, yoksa ipin ucu bir defa kaçtı mı bir daha benim toplamam bir hayli güç oluyor. Şöyle son geçen günlere bir bakalım neler olup bitmiş.

Devamlı uyku sorunuyla boğuşuyorum son zamanlarda. Gece uyuyamıyorum, sabah kalkamıyorum. Sabah kalkınca da elim işlenmeye gitmiyor ne yazık ki. Boş boş oturuyorum. Çözümü giyinip kuşanıp dışarı çıkmakta buluyorum. O bile vakit alıyor. Yanıma dergilerimden birini, bilgisayarımı alıp bir kafeye kuruluyorum. Bir dergiyi karıştırıyorum, bir bilgisayardan kafama bir şeyler takılıyor onlara bakınıyorum. Ekseriya müzik dinleyerek vakit öldürüyorum. Bu aralar gitar çalıştığım için akustik performanslara ilgim arttı. Sevdiğim şarkıları güzel bir şekilde icra eden kişileri bulmaya çalışıyorum YouTube üzerinden. Bu bile bir hayli vakit tüketiyor ama. 

İşe gidip geliyoruz. İşte bir şeyleri kavramaya çalışıyorum ancak hiçbir zaman kolay öğrenebilen birisi olmadım. Çekingen de olunca durum daha vahim hâle geliyor. Unutursam ayıp olur diye soramıyorum sormam gereken şeyleri. Böyle dandik bir sarmala giriyorum kendi kendime. Öyle de süreç eriyik kaşar peyniri gibi uzayıp gidiyor. Harekete geçmem gereken anlar var ama bir türlü nereden başlayacağımı bilemediğim için hiç başlayamıyorum. Yine kısır döngü. 

İşte tembel tembel gidiyor bakalım. Umarım daha da uzamaz. Ben sanıyorum asgari sözcük sınırı geçtim, o yüzden “bare minimum” u (minimum düzeyi) geçmiş olmanın mutluluğuyla yazıyı siz sevgili okurların da izniyle burada sonlandırıyorum. Eğer size de ayna olduysa bu yazı, dert etmeyin. Bir ara düzelir her şey. Haydin sağlıcakla! Paylaşmak Güzeldir:

Aydın Bülbül
Aydın Bülbül
Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Bölümünde lisans eğitimini sürdürmektedir. İlgi duyduğu alanlar arasında tarih, siyaset, müzik, sanat, gezi ve fotoğrafçılık yer almakta. Bilmediğini öğrenme arzusu kendisi için itici güç olsa da ivedi değişen ilgi alanları herhangi bir konuda derinleşmesinin önüne geçiyor. Bu vaziyetten sitemkâr fakat böyle olmanın kendi zihin dünyasını çeşitlendirdiği kanısında. Diller üzerine düşünmekten, dil öğrenmekten zevk alır. İşlerini erkenden halletmezse anksiyete sahibi olur, o yüzden bir an evvel sorumluluklarını yerine getirmeye çalışır. Geleceğin onu nasıl şekillendireceği hususunda bikarar durumda, o yüzden hayatı biraz da akışına bırakıp zevklerini ve keyfini önceliklendirmekte.