Tembellik Zamanı 
Ekim 3, 2023
Akışta Değişim
Ekim 3, 2023

Garip Olanın Hayatımdaki Yeri

Garip kelimesi ile ilgili konuşmak istiyorum bugün ve bu sürece kendim için garip bir durum olan ilk yazımı yazarak başlıyorum. Aslında yazmayı, paylaşmayı seviyorum hatta bazen ihtiyaçmış gibi hissediyorum ama şimdiye kadar bunu sadece kâğıt ve kalemle paylaştım, insanlarla paylaşmak bir ilk olacak benim için.

 Hayatımda belli bir yer kaplayan bir kelime olduğuna karar verdim. Hatta bu aralar daha sık kullanıyorum bu kelimeyi. Garip bir durum, garip bir ortam, garip biri… Uzayıp gidebilir sanırım bu liste. Peki ne bu garip tam olarak. Normalin dışına çıkmak, uç davranışlar sergilemek ya da bireysel olarak senin için daha önce yapmadığın bir şeyi deneyimlemek. Herkesin tanımı farklı olabilir. Sanırım benim şu an yaptığım şey son tanıma daha uygun oluyor. 

 Garip hissettim diyorum bazen. İlk defa hissettiğim, yabancı olduğum duygularla karşılaştığım durumlarda. Garip biriydi diyorum, çünkü aynı durumda olduğumda o kişinin davrandığından daha farklı tepki veriyorum ya da o kişi çevremde gözlemlediğimin dışına çıkarak tepki veriyor. Ama en sonunda herkesin kendi çapında garip olduğunu, çünkü en temelinde herkesin birbirinden farklı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden de mutlaka bir gün herhangi bir konuda diğerlerinden farklı davrandığımız için garip biri olarak tanımlanabileceğimiz görüşüne varıyorum. Bu gariplik durumu da bir süre sonra artık normalimiz olmaya başlıyor. Hem çevremiz hem de kendimiz için farklı gelen şeyler deneyimlendikçe alışılır hâle geliyor ve normalleşiyor. Normalleştirmeli miyiz emin değilim. 

 Bu da kendimce garip bir yazı oldu. Farklı olanı kabullenip belki de bizim için garip olan şeyleri deneyimlemek gerek. Hadi o zaman herkesi kendisi için garip bir şeyle ilgilenmeye davet ediyorum. Bana eşlik edenlere şimdiden teşekkürler! 🙂Paylaşmak Güzeldir: