21. Yüzyıl için 21 Ders
Şubat 3, 2023
Lütfen Biraz Bağırmaz Mısınız?  
Şubat 3, 2023

Makarna III

Beni dinlemeden “Makarna II” saçmalığına göz atın. 

Şunu da dinleyin bir zahmet

Dini eğitim aldığım dönemde, bir gün dersler arasında teneffüs yapmayıp namaz kılmıştık. Örnek öğrenciydim ancak oldukça asiydim. Gittim hesap sordum “Hani ara verecektik, dinlenmemiz lazım!” diye. 

“Öldüğün zaman dinlenirsin.” 

Bazen alakasız insanlar tarafından çok doğru tespitler yapılıyor kişiliklerimle alakalı. Hayatımda gördüğüm en düşük zekalı adam, ömrüm boyunca dinlenemeyeceğimi öngördü.

Hiçbir gece rahat uyumuyorum. Eskiden barışık olan karakterlerim yıllardır çatışma içindeler.

Kim olduğumu, olacağımı, olmam gerektiğini bilmiyorum.

Artık çok kalabalığız, çok ses var. Bir saniye sussak her birimiz rahatlayacağız. Çevremdekiler de rahatlayacak. 

Ben kimim ve diğerlerinden ne istiyorum emin değilim. Onlar kim ve hangimiz benim bilmiyorum. 

Odama sığamıyoruz, eve de sığamıyoruz, çok denedim. 

Artık karakter ve duygu değişimime yetişemiyorum. Bir sigara bitene kadar üçüncü kişi oluyorum.

O yüzden yukarıda yazdıklarım ve aşağıda yazmaya devam edeceklerim bu kadar dağınık zaten, ne dediğimin ne ben farkındayım ne de onlar. 

Tek ortak noktamız korkunç bir acı içinde olmamız. Dayanamıyoruz.

Death metal dinliyorum sık sık. Brutal vokal çığlıklarımı bastırabiliyor biraz.

Çok daha fazla yazıyorum artık, ancak hiçbirini sizlerle paylaşamam. Kurt Cobain’in intihar mektubunu anımsatıyor yazdıklarım, ne dediğim ne amaçladığım anlaşılmıyor. Mektubun hangi kısmını ben yazdım hangisini Courtney yazdı belli olmuyor. Kendimi ben mi öldüreceğim Courtney mi vuracak bilmiyorum. 

Bir noktada bitecek, çünkü ben ve diğerleri tükeniyoruz. Kim ayakta kalacak, hangisi kime galip gelecek bilmiyorum. Ama ben olmayacağım. 

Her birimiz farklı şeylere önem verdiğimiz için artık hiçbir şeye anlam yükleyemiyorum. Karar veremiyorum. Ne istediğimizi veya ne isteyeceğimizi bilmiyorum.

Tek isteğim ya onlar beni öldürsün ya da ben onları öldüreyim artık. Kafamda kendi aralarında anlaşamayan koalisyon hükûmet tarafından yönetilmek istemiyorum. 

“Duyguları yaşayacak kadar ailenden bağımsızlaştığın için kutlu olsun. Şöyle düşün; yılların borcu var üstünde, kaçındığın şeyler tırmalıyor.” 

 Paylaşmak Güzeldir:

İrfan Özer
İrfan Özer
Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu olup Boğaziçi Üniversitesine başlamış bulunmakta. Dergi ekibinin kendisinin potansiyelini bilmesi sebebiyle zorla yazar olarak tutuluyor. Kendisinin gevşekliği oldukça zeki yaklaşımlar doğuruyor. Moda sahilde buluşmanızda yarar var.