Zümrüdüanka Dergisi Yazarları

Zümrüdüanka Dergisi, Simurg Derneği çatısı altında aylık olarak çıkarılan ve üyelerinin yazınsal gelişimini destekleyen bir e-dergi projesidir.


Ahmet Alperen Yıldırım


İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümü öğrencisi. Ekonomi, finans ve kripto para borsasına ciddi anlamda ilgi duysa da edebiyattan hiçbir zaman kopmadı. Yazmanın yemek içmek gibi bir ihtiyaç olduğuna inanıyor. En sevdiği şeyler İstanbul’u keşfetmek ve çeşitli filmler izlemek. Afyonkarahisarlı ancak tam bir İstanbul Beyefendisi. Çayınızı ya da kahvenizi yudumlarken yanında iyi gidecek bilgi verici yazılar yazmaya çalışan bir yazma sevdalısının profiline bakmaktasınız.
Yazdığı Yazıları Gör

Alperen Onatkan Yılmaz


Boğaziçi Üniversitesi’nde Tarih bölümü öğrencisi. Okumayı, gezmeyi ve dinlenebilecek her şeyi dinlemeyi çok sever. Tarih muhabbetleri yaparak kafa şişirmek en büyük hobilerinden. Bütün dünyayı gezmek isteyen, insanları dinlemeyi seven, sergiden sergiye ve tiyatrodan tiyatroya koşan ama koşamazsa da Kadıköy vapuruyla giden birisi. Akademisyen olmak isteyen yazarımızı tarih ve sanat dallarında yazarken bulabilirsiniz.
Yazdığı Yazıları Gör

Ayşe Dilan Bekar


Süleyman Demirel Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencisi. Büyük bir kitaplığa sahip olmanın verdiği şansla çok iyi bir okuyucu. İyi de bir dinleyici aynı zamanda. Tiyatro oyunculuğu sayesinde kitlelere seslenmenin güzelliğini tatmış biri. En büyük dileği bu dünyada kalıcı olabilmek. “Öğrendiğiniz her bilgi, anlayışınızın malzemesidir” cümlesiyle birlikte insanlara ulaşmanın; bir şekilde yardımcı olmanın, onlara dokunmanın öneminin farkında. Dergide serbest konularda yazılar paylaşacak.
Yazdığı Yazıları Gör

Ceren Ovacık


Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım öğrencisi. Cha Cha dansı ve kort tenisi sporuyla bu aralar oldukça ilgili. Farklılıkları ve zıtlıkları seven, duygularını çizgilere, boyalara, adımlara yansıtan Ceren tam bir yengeç burcu! Dergimizin kapak tasarımlarında ve bi'kaç cümlesinde ondan izler görebilirsiniz. Geri dönüş ve eleştirilerinizi dinlemekten zevk alacağına biz eminiz! Keyifli okumalaar
Yazdığı Yazıları Gör

Elif Aksu Çelebi


MEF Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile İşletme bölümlerinde çift anadal yapmaktadır. Bu dünyada bir farklılık oluşturacağına inandığı sosyal işletme modelleri üstüne kendini geliştirmeye çalışmakta. Çok meraklı bir insan olduğu için kitap okumaya, sürekli bir şeyler araştırmaya bayılır. Bundan mütevellittir ki burada yazacağı çoğu şey, o an kafasına en çok ne takıldıysa onun hakkında olacaktır.
Yazdığı Yazıları Gör

Emre Canbulat


Erciyes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi. Hayvanlara yardımı dokunacak işler yapmak istiyor. Hobi olarak fotoğraf çekiyor, ata biniyor, bisiklet sürüyor. Gerçek anlamda bir otostop gezgini. Gündelik yaşam ve sanat üzerinde şeyler yazarken rastlayabilirsiniz kendisine.
Yazdığı Yazıları Gör

Enes Karahançer


Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği okuyor. İnsanların önemli bir sorununa çözüm bulan teknoloji tabanlı bir start-up kurmayı hedefliyor. Gezerek keşfetmeyi, yemek kültürünü daha da geliştirmeyi ve teknoloji trendlerini takip etmeyi oldukça önemsiyor. Girişimci ruhlu yazarımız teknoloji alanında yazılar kaleme alacak.
Yazdığı Yazıları Gör

Furkan Çankırı


Boğaziçi Üniversitesi'nde Eğitim Bilimci olma yolunda. Münazara, psikoloji ve film okumalarıyla hemhal biri. Dünya vatandaşlığı hayali gütse de fazlasıyla Çanakkale sevdalısı. Biraz hayatı anlama çabası, biraz beşerî kültür, biraz okudukları ve izledikleri, biraz da ne yaşıyorsa işte. Peki ya anlatmasa? Öylesini hiç sevmedi.
Yazdığı Yazıları Gör

Gökhan Gürkan


Konya Tedem Koleji’nde Endüstri Mühendisi olma hayali kuran kişi. Blog ve forum sayfalarında dolaşma meraklısı. Bir süredir yazmaya ilgi duyuyor ve şiirden çok hoşlanıyor. Futbol ve tenis oynamayı oldukça seviyor. Kendisini sürekli geliştirerek toplumdaki potansiyelleri ortaya çıkarabilecek bir konuma gelmeyi hedefliyor. En büyük hayali de o konuma tüm prensiplerini ve ideallerini koruyarak gelmek. Farklı konularda, samimi bir üslup ile düşünce ve sohbet yazıları yazmayı planlıyor.
Yazdığı Yazıları Gör

Gülden Özbek


Sakarya Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun olduktan sonra Bandırma’da Kavram Temel Lisesi’nde felsefe grubu ve rehberlik alanında öğretmenlik görevine başladı. Eğitim hayatında yaşadığı zorlukların, imkansızlıkların ve yönlendirilememenin boşluğunu aynı çevrede yaşayan neslin de karşılaşmaması için kendi memleketinde iş hayatına atıldı. Yeni nesle sorgulamayı ve düşünmeyi öğretmek onun için bir tutku. İnsanlarla iletişim kurmayı ve çözümler üretmeyi seven, genel anlamda enerjik ve bu enerjiyi karşıya yansıtan biri. Şarkı söylemekten oldukça keyif alan yazarımız felsefe, eğitim, psikoloji alanlarında yazacak.
Yazdığı Yazıları Gör

M. Haluk Ovacık


Şu an İstanbul Üniversitesi'nde eğitim görmektedir. Hayallerini gerçekleştirmek için arkadaşlarının ideallerinin bir parçası olmaya özen gösterir. Tiyatro ve sinemayı takip etmek en sevdiği aktivitelerdir. Hedefi, sevdiği alanlarda yetkin bir birey olmaktır. Kendisini SİMURG'u anlatırken ve toplumsal analizler üzerinden tavsiyeler verirken bulabilirsiniz.
Yazdığı Yazıları Gör

Mina Çekin


İstanbul Kültür Üniversitesinde Psikoloji öğrencisi. Onu kısaca azimli, rasyonel ve gülümseyen biri olarak tanımlayabiliriz. Kitap okumayı ve kitaplar arasında analizler yapmayı çok sever. Endüstri, işletme, yapay zekâ ve edebiyat gibi alanlara ilgili. Birden çok alanda yetkin olmak en büyük ideali. Dergide genel olarak psikoloji alanında yazılar yazacak olsa da teknoloji, ekonomi ve edebiyat ile de karşınıza çıkabilir.
Yazdığı Yazıları Gör

Muhammet Emin Akbaş


Galatasaray Üniversitesi’nde Ekonomi bölümü öğrencisi. Hayali, üretmek. Keşfetmeyi ve öğrenmeyi, teknoloji ve kültürel birikimden faydalanmayı sever. İlgi duyduğu alanlarda yetkin bir birey haline gelmeyi hedefliyor. Kendisini yenilikçi, enerjik ve kararlı olaraktanımlıyor. Teknoloji ve sosyolojik alanda yazılar yazacak.
Yazdığı Yazıları Gör

Nevzat Taşçı


Galatasaray Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi okuyor. Çokça anlatmayı, insanlara bir şeyler katabilmeyi ve insanlardan durmadan öğrenmeyi seviyor. Simurg Derneği’nin Başkanlığını yapıyor. Münazara ve aktüelpolitik ile ilgileniyor. Bir gün bu dünyadan ayrılma vakti gelse de fikirlerinin ve yolunun insanlara ışık tutması ise en büyük ideali. Kendisini sürekli “Neden olmasın?” derken bulabilirsiniz. Sizlere çokça insandan ve sistemlerinden bahsedecek. Bu yolculuğunda ona eşlik ettiğiniz için minnettar.
Yazdığı Yazıları Gör

Ruveyda Önder


Uludağ Üniversitesi Hukuk bölümü öğrencisi. Kitaplarla arası oldukça iyi buna binaen yazmak en büyük hobileri arasında. Arkadaşları kendisini cesur, girişken, neşeli ve dobra olarak tanımlıyor. Yeni şeyler tanımaktan/öğrenmekten ve kış sporlarından hoşlanıyor. Amatör olarak da çello ile ilgileniyor. Hedefi alanında en iyisi olmak hayali ise evrensel bir aktivist olmak. Arada sorunlara sebep olsa da yüksek özgüveninden de memnundur.
Yazdığı Yazıları Gör

Taha Öner


Kısacık ömürde en üstte tutulması elzem olan değerin “insan” olduğu kanısında, bu yüzden vaktini genelde insanı ve kendini tanımaya harcar. Sınırının sınırını aramaktadır. Ahdiyse adalet üzeredir. Kendi varlığını incitmeyen geleneğin her zerresine tutkundur. Bundandır ki kendisini aynı anda hem Romalı hem Osmanlı olarak tanıtır, bu tezat onu mahallesiz bırakmıştır fakat bu hale direnmeye devam etmektedir. Yolunun yordamıysa “Aşk gelicek cümle eksikler biter” inancıdır.
Yazdığı Yazıları Gör

Şule Çetin


Darüşşafaka Lisesi mezunu. Bilkent Üniversitesinde hukuk okuyor. Burda sadece Şuleyi tanıtıyoruz; biraz daha dehlize karışırsanız içeride Asuman, Şura, Şöhret veya Müzeyyene rast gelebilirsiniz. Müzeyyen herkese rast gelmeyebilir çünkü bu derin bir tutku.
Yazdığı Yazıları Gör

Yunus Emre Kala


Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümü öğrencisi olan Yunus Emre, bu disiplinde akademisyen olmayı hedefliyor. Futbol, sinema, müzik, tarih, basketbol, edebiyat, sosyoloji gibi çeşitli alanlara ilgi duyan yazarımız yazılarını da bu konular etrafında şekillendirmeyi planlıyor. Boş vakitlerinde kitap okumayı, müzik dinleyip şarkı söylemeyi, yabancı diller öğrenmeyi ve gezmeyi seven yazarımızın yaşam misyonu; birçok alanda kendini geliştirebilmek ve bunu yaparken de keyif almayı ihmal etmemek. En büyük idealiyse, fikirlerinin ve söylediklerinin insanlara tesir etmesi ve onlar tarafından yaşatılması.
Yazdığı Yazıları Gör